انواع کیفیت ها: HD Cam, Cam Rip, Camفیلم با دوربین اچ‌دی و یا موبایل از روی پرده‌ی سینما ضبط شده و منبع صدای این گونه فایل‌ها میکروفون گوشی یا دوربین است. به همین علت کیفیت صدای این ریلیزها به هیچ وجه مطلوب نیست و حاوی نویزهای مختلف خواهد بود.
 
کیفیت صدا و تصویر بد
Telesync (TS), HDTS
 
فیلم با دوربین از روی پرده‌ی سینما ضبط شده اما صدای فیلم از منبع بهتری با تصویر سینک می‌شود.
 
کیفیت صدای متوسط کیفیت تصویر بد
 
Screener (DVDSCR)نسخه‌هایی از فیلم که به صورت دیسک DVD و یا بلوری پیش از موعد در اختیار منتقدین و اعضای آکادمی اسکار قرار می‌گیرد. فروش این دیسک‌ها غیرقانونی است و معمولاً هشدارهایی به صورت متن روی تصویر درج می‌شود و حتی در بعضی لحظات صحنه‌های فیلم به صورت سیاه و سفید نمایش داده می‌شود.
 
کیفیت صدا و تصویر متوسط
HDTVفیلم/سریال به هنگام پخش تلویزیونی ضبط شده است.کیفیت خوب
DVDRipریپ شده از نسخه DVDکیفیت متوسط
WEB-DLفایل‌هایی که از سرویس‌های استریمینگ مانند نت‌فلیکس، آمازون، هولو، آیتونز و غیره دریافت شده‌اند و به صورت فشرده شده یا ری-اینکودشده (Re-Encoded) نیستند.کیفیت عالی
WEBRipفایل‌هایی که از پروتکل‌های معمول استریم صدا و تصویر دریافت می‌شوند و از پسوندهای FLV. و TS. به MKV ریماکس می‌شوند.
 
کیفیت عالی
BluRay, BRRip, BDRip

ریپ‌های BluRay یا Blu-Ray مستقیماً از دیسک‌های بلوری 4K و یا BD50 اینکود شده‌اند. BDRipها به رزولوشنی یکسان یا پایین‌تر اینکود می‌شوند و به علت بیت‌ریت بالای دیسک‌های بلوری دارای کیفیت بسیار مطلوبی هستند. BRRipها ویدیوهایی هستند که از روی BDRipها ترنسکود شده‌اند و دارای رزولوشن پایین‌تر و در نتیجه از آنجا که مستقیماً از دیسک‌های بلوری ریپ نشده‌اند دارای کیفیت پایین‌تری هستند.

کیفیت عالی

نظرات کاربران

نظر درباره پست بالا

جهت ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید
Tenacious D in The Pick of Destiny Tau Friends from College Ferris Bueller's Day Off See No Evil 2 1915 Bull Durham